16 مه 2019

داشتن وب سایت چه تأثیری بر کسب و کار دارد

وبسایت و تأثیر آن بر رونق کسب و کار

در گذشته کسب درآمد در مغازه ها و بازار امکان پذیر بود. از زاویه دید مشتریان آن ها مجبور بودند تا برای تامین مایحتاج روزمره ی خود به مرکز شهر یا حتی از شهری به شهر دیگر سفر کنند. از نقطه نظر کسبه هم بسیاری مواقع احتمال داشت محصولات آن ها در مغازه هایشان مدت زیادی بماند یا حتی خراب شوند. اما امروزه حوزه ی کسب و کار مرز و محدوده ای نمی شناسد مردم برای تهیه تمامی اقلام مصرفی روزانه ی خود می توانند به راحتی با یک کلیک آن اقلام را درب منزل خود تحویل گیرند. این موارد با گسترش بازاریابی اینترنتی و کسب درآمد امکان پذیر شده اند. در این مقاله سعی بر آن داریم تا با بیش از پیش مفاهیم بازاریابی اینترنتی و کسب درآمد از طریق طراحی سایت را برای شما شرح دهیم.

بازاریابی اینترنتی و افزایش درآمد

بی شک نام واژه ی بازاریابی اینترنتی در سایت ها و اینترنت به گوشتان خورده است. اما تا چه حد به این واژه به واقع اندیشیده اید؟ در گذشته با واژه ی بازاریابی آشنا شده ایم. بازاریابی یعنی یافتن بهترین بازار برای محصولات خود، این محصولات می توانند به معنای کلاسیک خود واقعا محصول باشند یا می توانند خدمتی باشند که شخص یا اشخاصی ارائه می دهند. اما در گذشته بسیار دیده ایم که بازاریابی به روش های کلاسیک و با در خدمت گرفتن اصطلاحا ویزیتور یا بازاریاب محقق می شد. اما امروزه همانطور که اینترنت در بسیاری از مشاغل تغییرات ایجاد نموده است، در پیشه ی بازاریابی هم تغییر ایجاد نموده است.

ضرورت بازاریابی اینترنتی

با گسترش اینترنت امروزه ما برای تک تک کارهایمان یه اینترنت رجوع می نماییم. مادرها برای یافتن طرز تهیه غذاها به اینترنت مراجعه می کنند. پدرها برای یافتن راه تعمیر وسایل در گوگل جستجو می کنند و … این اتفاق با روند عرضه و تقاضا اتفاق افتاد. ابتدا اطلاعاتی که به طور معمول خانواده ها احتیاج داشتند عرضه شد و سپس کاربران اطلاع پیدا کردند که اطلاعاتی که احتیاج دارند را می توانند از اینترنت کسب نمایند و تقاضای بیشتر اتفاق افتاد. به مرور زمان کاربران خرید های روزمره خود را نیز از اینترنت جویا شدند.

کسب درآمد از طریق اینترنت

در فرآیند کسب و کارهای اینترنتی تقریبا در همه عرصه های کاری دیده می شود که از مکانیزم برد – برد استفاده شده است. بدین طریق که هم کاربران از سهولت فرآیند خرید خود راضی هستند و هم کارفرما به اندازه ی تقاضا محصول تولید می نماید و به طبع در بسیاری موارد دیگر هم این روال به صرفه خواهد بود. امروزه به آسانی می توان با داشتن طراحی سایت فروشگاهی محصولات تولیدی خود را به فروش رساند. و به راحتی یک کلیک محصولات را درب منزل خود تحویل گرفت.

بازاریابی از طریق طراحی سایت

بازاریابی هم به راحتی از طریق اینترنت و داشتن سایت امکان پذیر است. سایت های اینترنتی محلی برای درج محصولات برای فروش است. یا حتی خدمات، به راحتی می توان سایت اینترنتی داشت و بسیاری خدمات یا محصولاتی که می خواهید عرضه کنید را در سایت شخصی خود قرار دهید.

error: